22 Eylül 2014 Pazartesi 11:10
Köşe Yazarımız Olmak İster misiniz? Başvurmak için tıklayın.
Fikrini Söyle: Amasya eleman ilanları.

AK Parti, Yerel Seçimlerde de Seçim Beyannamesi Hazırladı

Haber: AK Parti, Yerel Seçimlerde de Seçim Beyannamesi Hazırladı
15 Şubat 2014 Cumartesi - 09:52 Haberler.Com [5671487]

Genel seçimlerde seçim beyannamesi hazırlayan AK Parti, ilk defa yerel seçimler için de aynı yola başvurdu.AK Parti'den bir ilk! Genel seçimler için seçim beyannamesi hazırlayan AK Parti ilk defa yerel seçimler için de aynı yola başvurdu. Habertürk'ten Hasan Bozkurt'un haberine göre, Başbakan Erdoğan'ın 19 Şubat'ta Ankara Arena'da açıklayacağı projeler arasında öne çıkanlar şöyle:

İNTERNET: Vatandaşlara şehir merkezlerinde bedava Wi-Fi hizmeti sunulacak.

BURS: Vakıfların kültür ve sanat öğrenimi gören gençlere burs vermeleri sağlanacak.

AVM: AVM'lerde sınırlamaya gidilecek.

BAHÇE: Gökdelenlerle betonlaşan şehirlerden yeşil şehirlere geçiş için bahçeli ev yapanlara devlet desteği verilecek.

PLEBİSİT: Şehirlerdeki değişiklikler plebisit (bölgesel referandum) ile yapılacak.

ÖZERKLİK: Yerel yönetimleri güçlendirmek için Avrupa Yerel Yönetimler Özerklik Şartı'na tamamen uyulacak. Belediye başkanlarına geniş yetkiler verilecek.

ULAŞIM: Otobüs, metro, deniz otobüsü, teleferikle ulaşımda biletin yanı sıra kredi kartı da kullanılabilecek.

MOBESE: MOBESE'ler ihtiyaç duyulan tüm yerleşim birimlerine yaygınlaştırılacak.

VERGİ: Küçük kentlerden büyükşehirlere göçün azaltılması için belediyelere vergi indirimi sağlanacak, işsizliğin azaltılması için teşvikler verilecek. Anadolu'da yeni cazibe merkezleri oluşturulacak.

ŞEHİR: Konya, Kayseri, Sivas, Erzurum, Diyarbakır, Aksaray, Karaman'da Selçuklu; İstanbul, Manisa, Bursa, Edirne, Amasya, Trabzon, Balıkesir'de ise Osmanlı izleri taşıyan evlere teşvik verilecek.

SİTE: 500 konutu geçen her site mahalle ilan edilecek ve okul, sağlık merkezi, mabet ve diğer sosyal donatı alanlarının bulunması zorunlu olacak.

KONSEY: Belediyeler, imar planı yaparken sosyolog, sanat tarihçisi, tarihçi, kültür adamları gibi sivil kişiler ve derneklerden oluşan Kent Kimliği Konseyleri ile görüşecek.

İlgili Yorumlar
Toplam 132 yorum
 • ATİ: prnosuz yasayamasiniz sanki
 • YEMİN: gercekler nicki abim HELA DIYORUM SANA konusss sen abim turkiyede okadar sorun varken Burda bazi arkadaslar net deridne dusmus
  (1)
 • GERCEKLER: halk kardeş: beniim atatürkün fikirlerini irdelememe gerek yok fayda sağlayacağını düşünmüyorum o dediğinede katılmıyorum türkiyeyi türkiye vatandaşları kurtarmış olup kurulma denen bişey de olmadı mevcut devletin ismi değiştirildi bide tüm benliğiniz değiştirildi ha bu arada geçmişe bakmam için gerceklerin yazıldığı tarih kitabına ihtiyacım var masal ve sanal kahramanlık kitablarına değil
  (1)
 • HALK: AKP sayesinde itibar kazanan BEBEK KATİLİ özerkliğini ilan edecek koçum, olay bu. insanlar hala koyun koyun desteklemeye devam etsinler, birileri böl ve yönet politikasını adım adım uyguluyor.. kimsenin ruhu duymuyor..
  (1)
 • TÜRKÜZ OSMANLIYIZ: saman altından akp li bu rum ermeni kimse altan alttan meth ediyo akpyi hani güçlü TÜRKİYE CUMHURİYETİ bakın özerklikte geliyo hadi bölünmeye millet
Yorumunuzu Yazın
Toplam 132 yorum
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde AmasyaHaberleri.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Say